O Kancelarii

Nazywam się Leszek Dys i od 2008 roku prowadzę kancelarię KODYS.

Całe moje życie zawodowe związałem z ubezpieczeniami. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim moją pierwszą pracą zawodową była praca w zakładzie ubezpieczeń – i tak już zostało.

Ponad 25 lat pracowałem w pionie likwidacji szkód Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, w tym przez 16 lat na stanowiskach kierowniczych. W tym czasie odbyłem praktyki w zagranicznych zakładach ubezpieczeń, uczestniczyłem w seminariach i międzynarodowych konferencjach oraz ukończyłem studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

Wielokrotnie  prowadziłem negocjacje odszkodowań w kraju i za granicą. Mam doświadczenie w prowadzeniu spraw z zagranicznymi ubezpieczycielami.

W 2005 roku zostałem odznaczony przez Prezydenta RP  Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi dla rozwoju rynku ubezpieczeń.

Od 2008 roku prowadzę własną kancelarię. Najwięcej satysfakcji daje mi pomoc klientom w sprawach ciekawych, wymagających doskonałej znajomości prawa i praktyki ubezpieczeniowej. Niektóre sukcesy Kancelarii opisane są w dziale Referencje